...

پلمپ دفاتر دارایی

بر اساس ماده ۶ قانون تجارت، کلیه اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی گروه اول موظفند، اطلاعات مالی و حسابداری خود را در دفاتر مورد تایید سازمان مالیاتی ثبت و نگهداری نمایند. این دفاتر همان دفاتر روزنامه و کل هستند؛ اما باید قبل از اینکه چیزی داخل آن نوشته ‌شود، به تایید سازمان مالیاتی رسیده و توسط سازمان ثبت شرکت‌ها پلمپ شوند.

پلمپ دفاتر روزنامه و کل با شماره‌گذاری تمامی صفحات، درج شماره ثبت شرکت و مهر اداره ثبت شرکتها انجام می‌شود.

درخواست پلمپ دفاتر مالیاتی ۱۴۰۳

شما میتوانید با استفاده از فرم زیر پلمپ دفاتر مالیاتی ۱۴۰۳ شرکت و یا شخص خود را درخواست دهید . 

پلمپ دفاتر ۱۴۰۳

نامضروری
شماره تماس
فایل ها را به اینجا بکشید
انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf., حداکثر اندازه فایل: ۱ GB, حداکثر فایل ها: ۵.
  نوع دفاتر
  سوال ها و جواب ها

  منظور از پلمپ دفاتر چیست؟

  در پاسخ به سوال پلمپ دفاتر چیست باید گفت؛ اصطلاحی که به عنوان پلمپ یا به تعبیر دقیق‌تر پلمب رایج است به معنی مهر و شماره‌گذاری کردن دفاتر است. در واقع پس از ثبت درخواست پلمپ دفاتر، تمام صفحات شماره‌گذاری شده، مهر اداره ثبت شرکت‌ها و در صورتی که برای اشخاص حقوقی باشد، شماره ثبت شرکت یا موسسه در آن درج می‌شود.

  دفاتر روزنامه و کل برای یک سال مالی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در نتیجه درخواست پلمپ دفاتر قانونی باید تا قبل از پایان سال ثبت شود. در غیر این صورت امکان پلمب و تکمیل دفاتر پس از اسفند همان سال وجود ندارد و مشمول جریمه‌های مالیاتی خواهید شد. 

  دفاتر پلمب هر سال، سال قبل اعطا می شود. یعنی پیش از شروع سال مالی شرکت. مثلا برای دریافت پلمب دفاتر سال ۹۸ می بایست تا پایان سال ۹۷، نسبت به درخواست دریافت دفاتر اقدام کنید. درخواست شما باید در سال ۹۷ باشد. حتی اگر دفاتر در اوایل سال ۹۸ به دست شما برسد. ملاک، زمان اقدام است. اگر دفاتر شما پیش از پایان سال  مالی، تمام شود،  دفاتر جدید باید درخواست شود.

  طبق قانون، جریمه عدم ارائه دفاتر قانونی، معادل ۲۰ درصد مالیات متعلق بوده و اگر دفاتر پلمب شده شرکت، به دلایلی که در بالا گفته شد یا هر دلیلی، توسط ممیزان اداره دارایی رد شود، جریمه  ای معادل  ۱۰ درصد مالیات، در  نظر گرفته خواهد شد و این رقم می تواند هر سال، تغییر کند.

  بله، تمامی اشخاص تجاری از جمله شرکت‌ها اگر در طول سال مالی هیچ‌گونه فعالیتی هم نداشته باشند باید پلمب دفاتر خود را انجام دهند و دفاتر را به‌صورت سفید نگه دارند.

  خیر، پلمب دفاتر هر سال باید تا قبل از اتمام سال جاری انجام شود و امکان پلمب دفاتر سال‌های قبلی وجود ندارد.

  accordian 1
  logo 3 1
  2
  3
  4
  5
  6
  Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
  Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.